Блог

Мигдалики – варта нашого імунітету. Що робити при тонзиліті?

12 січ.

Тонзиліт – це запалення піднебінних мигдалин (мигдаликів), які є частиною імунної системи людини.

Саме їхній незадовільний стан може бути причиною частих застудних захворювань.

Мигдалини є одним із найважливіших імунних органів людини. Адже вони першими зустрічають хвороботворні організми, які потрапляють із навколишнього середовища і забезпечують наш захист.

У мигдаликах розташовані щілини, які називаються лакунами. Це своєрідні пастки для мікробів та вірусів. Тож видаляти мигдалики без вагомих причин не варто, адже це послаблює захисні сили організму.

При тонзиліті запальний процес локалізується у мигдалинах, втім захворювання відбивається на стані всього організму.

У разі зниження загального імунітету або потрапляння до організму потужної інфекції у лакунах накопичується велика кількість гною, утворюються так звані пробки.

Відтак заблоковані гноєм мигдалини перестають виконувати захисну функцію, а у гнійному вмісті лакун розмножуються хвороботворні мікроби.

Ознаки хронічного тонзиліту:

  • загальна слабкість;
  • підвищена температура 37-37,3°С;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • неприємний запах з рота.

Всі ці симптоми є передвісниками ангіни.

Хронічний тонзиліт здатен підтримувати чи сприяти розвитку інших захворювань: від бальних застуд, гайморитів, алергічних захворювань і аж до ревматизму – ураження суглобів, серця та нирок.

Якщо пацієнт підозрює, що в нього є таке захворювання, або йому вже ставили такий діагноз, то необхідно звернутися до лікаря для проведення правильної діагностики та лікування.

Чи треба оперувати мигдалини?

Наші мигдалини – особливий орган, який відповідає за імунітет людини. Тож їх варто зберігати до останнього, поки хронічний тонзиліт не тягне за собою ускладнення (захворювання суглобів, нирок, серця).

Якщо цього немає, то ЛОР МЦ «МЕДХАУЗ» рекомендує лікувати тонзиліт консервативно – промивати мигдалики антисептичними розчинами. Курс лікування(8-10 процедур) варто повторювати двічі на рік.

Рекомендації по догляду за мигдаликами

Необхідно підтримувати місцевий імунітет, стежити аби слина в роті не пересихала, пити достатньо чистої, негазованої води  та стежити, щоб повітря в приміщенні, де ви перебуваєте, було чистим та зволоженим. До слова, не варто вживати насіння та солодкі напої, адже вони сприяють розмноженню бактерій.

При хронічному тонзиліті необхідно лікувати інші хронічні вогнища інфекції – карієс зубів, аденоїди, захворювання ШКТ. Якщо цього не робити, то тонзиліт турбуватиме постійно.  

Загостренню хронічного тонзиліту сприяють антибіотики, спреї чи полоскання для горла та антисептичні льодяники. Адже вони порушують баланс мікрофлори як на поверхні, так і всередині мигдалика.