Блог

Кандидоз Кандидоз Лікування молочниці в Івано-Франківську

Кандидоз та фізіологічні виділення у жінки

04 січ.

Виділення, які з’являються у жінки, можуть бути фізіологічними та патологічними. Однак  більшість жінок  характеризує їх одним словом -  МОЛОЧНИЦЯ.

Тож лікар-гінеколог МЦ «МЕДХАУЗ» Олена Бартловська допоможе розібратися у таких інтимних проблемах.

Лікування молочниці в Івано-Франківську

Вагінальний кандидоз чи молочниця займає 70% структури всіх виділень, з якими жінки звертаються до гінеколога. Всі решта – це можуть бути нормальні виділення, які жінки розцінюють як патологічні, або  спричинені різними видами патогенних збудників.

Найперше стоїть питання розібратись, що це насправді і  профілактувати подальші ускладення. Щоб розуміти проблему і правильно вибрати тактику лікування, жінці потрібно неодмінно звертатися до лікаря.

Перш за все, розповімо про нормальні фізіологічні виділення. Піхва є слизовим органом, який виділяє секрет, адже слизова не  може бути сухою. Ці виділення в нас прозорі, без запаху, не супроводжуються жодними патологічними відчуттями, такими як свербіж, печія чи біль. Всередині циклу таких виділень може бути більше. Пояснюється це тим, що шийковий епітелій, виділяючи слиз, готує організм до овуляції. Власне цей слиз сприяє проникненню сперматозоїдів у цервікальний канал, потім в матку. Внаслідок цього відбувається запліднення.

«Часто жінки звертаються з виділеннями, коли їх нічого не турбує. Коли починаєш з’ясовувати, який день циклу і чи супроводжуються вони якимись незрозумілими  для пацієнтки відчуттями, розумію, що це нормальний фізіологічний цикл жінки», - пояснює Олена Тарасівна.

Щодо патологічних виділень, то всіх їх можна поділити на дві великі групи: кандидоз (молочниця) і всі інші, які викликають патологічні відчуття.

У другій групі можна виділити гарднереллу.  Цей інфекційний збудник є однією із комплексу бактерій, які призводять то бактеріального вагінозу. Це кругла бактерія, яка відноситься до групи коків. Разом з нею бактеріальний вагіноз викликають різного роду стафілококи, стрептококи, ентерококи.

Наголошуємо, що це захворювання лікується абсолютно іншим чином, аніж молочниця. Тому коли  жінка має виділення з піхви жовтувато-кремового кольору, з кислим, неприємним, навіть рибним запахом  і при цьому п’є протигрибковий препарат, то від нього буде нульовий ефект. Натомість навантаження на організм величезне. Відтак перед лікарем стоятиме завдання забрати наслідки вживаних неправильно препаратів та ліквідувати збудник.

Часто зустрічається і трихомонада. Про неї можна говорити дуже багато, адже вона стала резистентною до традиційних методів лікування. І гінекологам доводиться застосовувати багато нових і складних методик для того, щоб досягти хорошого результату.

«Приходять жінки і кажуть, що молочниця супроводжує їх 20 років. Що вони тільки не робила, нічого не допомагає. Вона загострюється перед менструацією і після. І якщо ми на огляді бачимо, що ці виділення нагадують такі як при кандидозі, але мають зеленкувате забарвлення, то здебільшого діагностуємо трихомонаду», - каже гінеколог.

МОЛОЧНИЦЯ - одна з найпоширеніших грибкових інфекцій.

Молочницю викликають гриби роду Candida . Супроводжується вона білими, сирнистими, типу творогу, виділеннями. Часто виникає при зміні статевого партнера, зміні умов побуту, води, при стресах, фізичних перенавантаженнях.

Такі гриби входять в структуру нашої флори, однак активними вони стають тоді, коли організм «дає слабинку», знижується імунітет.

Одним із основних факторів виникнення хронічного кандидозу є неправильна робота кишечника. Про це спеціалісти говорять постійно, однак чимало пацієнтів не сприймають такої інформації, адже не розуміють як виділення з піхви можуть бути пов’язані з кишечником.

В кишечнику знаходиться весь мікробіом організму людини – найважливіший захисний орган. І якщо флора неправильно працює, або її недостатньо, то на інших слизових, так само і в піхві, вона буде неправильною.

Якщо жінку часто турбують здуття і закрепи, калові маси застоюються, забивають пори  кишечника. А піхва і пряма кишка переділені між собою лише пухкою тканиною. Відповідно, якщо в кишечнику відбуваються процеси гниття і бродіння, то в піхві ніколи не буде нормальної флори.

В лікуванні молочниці дуже важливо спочатку нормалізувати спосіб життя і харчування жінки. Йдеться про те, що треба достатньо пити, принаймні півтори літри води в день,  їсти багато клітковини, яка своїми волокнами очищує пори кишечника. Маємо нормалізувати стілець, щоб він відбувався якщо не щодня, то принаймні через день.

Після цього можна приступати до лікування. Адже протигрибкові препарати діють короткочасно, вбиваючи те, що є на даний момент. Якщо ми не підтримуватимемо організм, то ситуація повториться.

Під час лікування молочниці варто обмежити вживання солодощів, дріжджової  випічки, картоплі та макаронних виробів.

Важливо зрозуміти , що успішне лікування молочниці в значній мірі  залежить від способу життя жінки.