Блог

Як зміцнити свій організм восени, аби не захворіти?

20 жовт.

Зі зниженням температури восени наш організм ослаблюється. Підтримати його допоможе  правильне харчування.

Перш за все, наголошує дієтолог МЦ «МЕДХАУЗ»  Уляна Галіпчак, потрібно ввести в раціон якнайбільше сезонних овочів. Саме вони є найкориснішими, збагаченими вітамінами і містять найменше нітратів. Це кабачки, баклажани, морква, гарбуз, буряк. Вживаючи їх, стан організму значно покращиться.

Крім того, неабияк важливі фрукти! Саме зараз вітамінів у фруктах дуже багато.

Також варто вводити в своє меню нежирне м’ясо і рибу. Чому? Риба є основним джерелом поліненасичених жирних кислот Омега -3 і Омега- 6. Вони покращують обмінні процеси в організмі та  підвищують опірність організму. Ще риба містить велику  кількість вітаміну Д. Організм потребує його для правильної роботи імунної системи,  адже сонце восени уже світить значно менше. Крім того, цей вітамін присутній в яєчних жовтках та молочних продуктах.

Також не забуваємо і про харчі, які містять вітамін С. Восени найбільше вітаміну С має квашена капуста.  А ще вживайте імбир, часник, цибулю. Вони теж містять вітамін С і підтримують імунітет.

Покращенню здоров’я  сприяє і заняття спортом, катання на велосипеді  чи біг. І варто робити це на свіжому повітрі, адже це неабияк підбадьорить Ваш організм.

Якщо говорити про дітей, то ситуація аналогічна. Їм потрібні заняття спортом, з дітьми необхідно гуляти на свіжому повітрі. А от «спілкування» з гаджетами краще обмежити до мінімуму.

Також на імунітет позитивно впливає і правильний режим дня. Нашому організмові необхідно відпочивати. Для цього слід лягати спати приблизно о 22 годині. Звичайно, з сучасним темпом життя це дуже складно, але, щоб відпочинок був повноцінним, цього правила варто дотримуватися.  Сон повинен тривати не менше 8 годин. Адже, якщо людина втомлена і невиспана, вона стає знервованою. Таким чином організм не може боротися з інфекціями, які нас оточують.

Тож приємної вам осені і будьте здорові!