Блог

Невідкладні стани на природі

27 серп.

Як правильно діяти при невідкладних станах на природі, коли поруч немає лікаря?

Літо – це прекрасна пора пікніків на природі, ночівель у лісі чи горах. Тепла погода сприяє активному відпочинку.

Що ж робити, якщо під час такого відпочинку вам у вухо залізла комаха? Це може трапитись, до речі, і вдома.

Відчуття, коли об барабанну перетинку, де є неймовірно велика кількість нервових закінчень, б’ється комаха, дуже неприємні, навіть нестерпні.

Що ж робити  в цій ситуації? Необхідно закапати вухо олійним розчином, коли його немає – спиртовим. Можна використати і міцні спиртні напої. Після цієї маніпуляції комаха більше не б’ється, вухо може трохи закласти. Однак далі самотужки нічогоробити не варто. Адже при спробі дістати комаху, можна поранити слуховий хід. Як наслідок – біль і гострий зовнішній отит, який супроводжується температурою. Варто відразу (наскільки це можливо) звернутися до спеціаліста.

Якщо ж ви травмували вухо на природі, до прикладу, зачепили гілочкою в лісі. В такому випадку можуть допомогти краплі Дроплекс (їх варто поставити до аптечки перед виїздом на природу). Коли вухо болить можна капати  і Неладекс,  які мають протизапальні  і  антибактеріальні середники.

Часто ви можете скаржитися на біль у вусі, однак насправді причина болю може бути не в самому вусі. Це може бути хворий зуб чи невралгія. Тут прийде на допомогу звичайний анальгін. Він є добрим обезболюючим середником. Якщо його немає, то можна взяти будь-який  нестероїдний протизапальний препарат (Ібупрофен, Диклофенак). Однак, причину оталгії (вушного болю) може визначити лише лікар.

Щодо носових кровотеч! Така неприємність може спіткати в горах, де є розріджене повітря і порушення тиску.  Їх не слід боятися. Що робити? Голову треба нахилити вниз, поставити на перенісся холод. При наявності судинозвужувальних  крапель(Нафтизин, Санорин, Нокспрей) їх треба нанести на скручену ватку і прикласти в ніздрю, з якої витікає кров. Місце прикладання - перегородка у нижньому відділі, а це зона Киссельбаха, де найбільш розширені судини. Не зайвим було б поміряти тиск.  Голову не слід закидати, адже в такому випадку ви заковтуєте кров!!!

Якщо ви алергетик, то на відпочинок необхідно обов’язково брати протиалергічні засоби.

Алергічна реакція (набряк Квінке, анафілактичний шок)  може бути і на укус комахи чи запахи трав. Відтак, аби цього уникнути, з собою необхідно мати протиалергічний препарат  в ампулах та шприц для його введення (Дексаметазон).

Підсумуємо: відпочинок на природі необхідно планувати. Тож, окрім бинту та йоду,  прихопіть, обов’язково, вище перераховані препарати.

Copyright © 2020 Медичний центр MEDHOUSE. Всі права захищені.