Фізіотерапія

Фізіотерапія – це відділ медицини, що вивчає фізіологічну і лікувальну дію природних і штучно створюваних фізичних факторів і розробляє методи використання їх з профілактичними і лікувальними цілями; сукупність фізичних методів лікування та їх практичне застосування.

У фізіотерапії виділяють електролікування, світлолікування, водолікування, теплове лікування, лікування із застосуванням механічних впливів.

Фізіотерапевтичні процедури покращують периферичний, регіональний і центральний кровообіг, надають болезаспокійливу дію, покращують трофіку тканин, нормалізують нейрогуморальну регуляцію і порушені імунні процеси. Фізіотерапія зазвичай протипоказана при гарячкових станах, загостренні запальних процесів, виснаженні організму, інфекційних хворобах в гострій стадії, активному туберкульозному процесі, злоякісних новоутвореннях і підозрі на їх наявність, системних захворюваннях крові, схильності до кровотеч і кровоточивості, серцево-судинних захворюваннях з недостатністю кровообігу вище II стадії, аневризмі аорти і великих судин, захворюваннях ЦНС.